WARSZTATY LABORATORYJNE ,, SUCHY LÓD.."
Dziś MOTYLKI uczestniczyły w warsztatach mobilnego Centrum Innowacyjnej Edukacji pn.,, Suchy lód.."Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może on topić się jak prawdziwy lód? Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że przy zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem były zdziwione tym efektem. Metody stosowane podczas warsztatów aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Podczas doświadczeń z suchym lodem dzieci dzieci miały wiele radości bawiąc się powstającą pianą, białymi obłokami oraz olbrzymią chmurą.

