Drodzy Rodzice przedszkole nadal zamknięte!

           W związku z decyzją Prezydenta Miasta Białegostoku z dnia 30.04.2020 r. Przedszkole Samorządowe

Nr 42,,Niezapominajka" w Białymstoku pozostanie zamknięte do dnia 24.05.2020 r.

                                                                                                                                         Dyrektor przedszkola

                                                                                                                             

 

 

 

Białostockie żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja. Prezydent Tadeusz Truskolaski podjął taką decyzję po konsultacji z przedstawicielami placówek.

Żłobki i przedszkola publiczne i niepubliczne mogą zostać otwarte od 6 maja – tak wynika z rządowego projektu „tarczy antykryzysowej 3.0”. Jednak ostateczną decyzję w sprawie otwarcia tych placówek mają podejmować organy założycielskie. Jednocześnie rząd postanowił wydłużyć zasiłek opiekuńczy od 3 maja do 24 maja dla rodziców dzieci, które nie będą w tym czasie mogły korzystać z opieki placówek.  

Ostateczną decyzję w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli mają podejmować organy założycielskie. W przypadku żłobków i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Białystok prezydent Tadeusz Truskolaski postanowił, że pozostaną zamknięte do 24 maja. 

Zorganizowaliśmy wideokonsultacje z przedstawicielami żłobków i przedszkoli, które potwierdziły nasze obawy. Termin 6 maja jest nierealny – powiedział prezydent. – Nie ma możliwości, aby w tak krótkim czasie przeprowadzić tak poważne przedsięwzięcie. Musimy mieć szczegółowe wytyczne i czas, aby solidnie przygotować się do otwarcia placówek. Bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz personelu to dla nas kwestia priorytetowa. 

Miasto wystąpiło już z prośbą o szczegółowe zalecenia służb sanitarnych, co do warunków, jakie mają być spełnione, aby placówki mogły zacząć działać.  

                                                                                                                                                       Anna Kowalska

 

    

 
ogloszenia
© 2020   Przedszkole Samorządowe nr 42 "Niezapominajka" w Białymstoku
     ilość odwiedzin: [[licznik]] , aktualnie oglądających: [[online]]

góra strony